Olympische Winterspelen 2022

De XXIVe Olympische Winterspelen zullen in 2022 van vrijdag 4 februari – zondag 20 februari gehouden worden in het Chinese Peking.

De sporten vinden op drie locaties in en rondom Beijing plaats: Central Beijing (o.a. curling, ijshockey en schaatsen), Yanqing (o.a. alpineskiën en bobsleeën) en Zhangjiakou (o.a. langlaufen, schansspringen, freestyle skiën en snowboarden).

Dit zijn de Nederlandse deelnemers:

1. Alpineskiën

vrouwen:

  • Adriana Jelinkova (slalom en reuzenslalom)

mannen:

  • Maarten Meiners (reuzenslalom)

2. Bobsleeën

vrouwen:

  • Karlien Sleper (monobob)

mannen:

  • Ivo de Bruin (piloot, tweemansbob, viermansbob)
  • Janko Franjic (viermansbob)
  • Jelen Franjic (viermansbob)
  • Dennis Veenker (viermansbob)
  • Stephan huis in ’t Veld (reserve)

De tweede naam voor de tweemansbob wordt later ingevuld.

3. Kunstrijden

  • Lindsay van Zundert (vrouwen, single event)

4. Schaatsen

vrouwen:

  • Femke Kok 500m
  • Jutta Leerdam 500m, 1.000m
  • Michelle de Jong 500m
  • Antoinette de Jong 1.000m, 1.500m, 3.000m, ploegachtervolging
  • Ireen Wüst 1.000m, 1.500m, ploegachtervolging
  • Marijke Groenewoud 1.500m, massastart
  • Irene Schouten 3.000m, 5.000m, massastart, ploegachtervolging
  • Carlijn Achtereekte 3.000m
  • Sanne in ’t Hof 5.000m
  • Melissa Wijfje
  • Merel Conijn
  • Beau Snellink

mannen:

  • Merijn Scheperkamp 500m
  • Kai Verbij 500m, 1.000m
  • Thomas Krol 500m, 1.000m, 1.500m
  • Hein Otterspeer 1.000m
  • Kjeld Nuis 1.500m
  • Marcel Bosker 1.500m, ploegachtervolging
  • Patrick Roest 5.000m, 10.000m, ploegachtervolging
  • Jorrit Bergsma 5.000m, 10.000m, massastart
  • Sven Kramer 5.000m, massastart, ploegachtervolging
  • Dai Dai N’tab
  • Georgie Dalrymple
  • Bram Steenaart

5. Shorttrack

vrouwen:

  • Yara van Kerkhof (relay)
  • Selma Poutsma (500m, 1000m, relay en mixed relay)
  • Suzanne Schulting (500m, 1000m, 1500m, relay en mixed relay)
  • Xandra Velzeboer (500m, 1000m, 1500m, relay en mixed relay)
  • Rianne de Vries (relay)

mannen:

  • Dylan Hoogerwerf (500 meter en relay)
  • Itzhak de Laat (500m, 1000m, relay en mixed relay)
  • Sjinkie Knegt (1000m, 1500m, relay en mixed relay)
  • Sven Roes (1500m en relay)
  • Jens van ’t Wout (500m, 1000m, relay en mixed relay)

6. Skeleton

  • Kimberley Bos

7. Snowboarden

vrouwen:

  • Michelle Dekker (parallelreuzenslalom)
  • Melissa Peperkamp (big air en slopestyle)

mannen:

  • Glenn de Blois (cross)
  • Niek van der Velden (big air en slopestyle)

Ga voor het laatste nieuws naar:

https://www.wintersport.nl/beijing2022

Melissa Peperkamp

Melissa Peperkamp wist zich niet te plaatsen voor de finale Slopestyle. Zij werd 13e en dat was 1 plaats te veel.

Zie hiervoor het AD – nieuws:

https://www.ad.nl/olympische-spelen/snowboardster-melissa-peperkamp-stiekem-wil-je-toch-die-finale-rijden~a63b5c5f/